Wygrajmy
Kraków!

Wspólny Kraków
Innowacyjny Kraków
Komfortowy Kraków
Kulturalny Kraków
KWW
Stanisława
Mazura

Małgorzata Tomczak

Kandydat do rady miasta Krakowa

poznajmy się :)

nazywam się Małgorzata Tomczak. Jestem redaktorką naczelną ogólnopolskiego miesięcznika i portalu Architektura & Biznes, który nie tylko informuje, ale przede wszystkim inspiruje. (www.architekturaibiznes.pl)

Moja praca to nie tylko zawód, to moja pasja, którą realizuję z sukcesem od 20 lat. Przez ten czas skupiałam się na pisaniu i szerzeniu wiedzy oraz podnoszeniu jakości architektury i przestrzeni publicznej. Teraz czas na działanie! Moją misją jest sprawienie, żeby Kraków był miejscem, gdzie jakość przestrzeni i architektury stanowi nasze dumne dziedzictwo. Gwarantuję, że mam pomysły, know-how i determinację, żeby ulepszyć przestrzeń, co bezpośrednio przełoży się na jakość życia mieście! 

Zapraszam Cię do zaangażowania się w inicjatywę, którą zainicjowałam i którą współtworzę – PAKT DLA PRZESTRZENI. To szeroka koalicja ludzi nauki, badaczy miejskich, przedstawicieli instytucji i organizacji, którzy wspólnie działają na rzecz zmian w przestrzeni miejskiej.

Zapraszam do kontaktu i współpracy. Razem możemy uczynić Kraków lepszym miejscem do życia! 

Jako Radna Rady Miasta Krakowa swoje działania skoncentruję na projektach, które szybko poprawią jakość życia mieszkańców Krakowa.

Małgorzata Tomczak

Kandydatka do Rady Miasta Krakowa
malgotomczak@gmail.com

POSTULATY:

zadbana zieleń w Krakowie to klucz do zdrowszego życia mieszkańców, dlatego konieczne jest zapewnienie DZIELNICOWYCH OGRODNIKÓW. Dbałość o środowisko nie powinna ograniczać się jedynie do momentu otwarcia parków czy skwerów i być zarządzana centralnie przez ZZM. Każde drzewo, każdy zielony zakątek potrzebuje swojej czułej opieki i zaangażowania. To wpływa na dobrostan i jakość życia.

budowanie i wspieranie WSPÓLNOT DZIELNICOWYCH — silne wspólnoty dzielnicowe pozwalają na identyfikację i rozwiązanie problemów specyficznych dla danej dzielnicy, takich jak zanieczyszczenie środowiska, brak infrastruktury czy niedostępność usług. Tworzy się przy tym przyjazne i zrównoważone środowisko życia dla wszystkich mieszkańców. Potrzebne są dzielnicowe aplikacje, które szybko przyniosą odpowiedź na dane problemy.

odzyskiwanie przestrzeni dla mieszkańców — RYNEK KROWODERSKI jako serce dzielnicy, miejsce spotkań i relaksu. Niech stanie się oazą spokoju, a nie kolejnym parkingiem. Nasza dzielnica zasługuje na swoje lokalne centrum.

SPACEROWNIK NAD BIAŁUCHĄ — uporządkowana zieleń wzdłuż Białuchy, która przepływa przez północ Krakowa, powinna stać się miejscem do spacerów w tej silnie zabudowanej dzielnicy. Zadbamy również o czystą wodę, która powinna być traktowana jak skarb.

ożywianie miasta — wnętrze urbanistyczne jako PLAC AKADEMICKI między Uniwersytetem Pedagogicznym a Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej (z ogrodem) i stadionem Wawelu. Potrzebujemy takich miejsc.

ARCHITEKTURA I SZTUKA — opracuję zasady, na podstawie których inwestorzy i deweloperzy będą zobowiązani do alokacji 0,3 procent wartości swojej nowej inwestycji na dzieło sztuki, które się w niej znajdzie (mozaika, rzeźba, obraz, graffiti, malarstwo ścienne) zamówione u krakowskiego artysty. Niech nowe inwestycje w Krakowie przyniosą korzyści krakowskim artystom i wspierają lokalne talenty. Takie rozwiązania z powodzeniem działają np. w miastach francuskich.

OZNAKOWANIE BUDOWLI — ci, którzy stworzyli budynki, zasługują na poznanie. Małe tabliczki na fasadach zachowają pamięć o nich. To rozwijanie wiedzy i świadomości dotyczącej wyjątkowej historii Krakowa. Bądźmy pierwsi w Polsce, którzy to uczynią. Zacznijmy od Krowodrzy!

Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności